NOVÁ GENERACE PROBIOTIK


Víte že?

Antibiotika v lidském těle likvidují nejen bakterie patogenní, ale i bakterie „přátelské“.

čtěte více

Vaginální záněty

Vaginální záněty jsou nejčastějším gynekologickým onemocněním projevující se výtokem, svěděním či pálením na zevních genitáliích, případně nepříjemnými bolestmi . Často si ženy stěžují i na nepříjemný zápach. Nejčastější příčinou onemocnění jsou patogenní bakterie, nebo kvasinky. , Dle statistik prodělá vaginální infekci téměř 75 žen ze 100.

Příčiny vaginálního zánětu

Zdravá pochva (vagína) je dominantně osídlena ochrannými mléčnými bakteriemi – laktobacily, které brání růstu jiných mikroorganizmů. Tyto přátelské bakterie navíc produkují kyselinu mléčnou. Díky kyselině mléčné se tak v pochvě udržuje mírně kyselé prostředí, které zabraňuje množení nepřátelských mikroorganismů (kvasinek a některých bakterií).

Při zánětlivých onemocněních obvykle dochází k nahrazení přátelské laktobacilové mikroflóry škodlivými a patogenními mikroorganismy. Ty vedou k poruše kyselosti vaginálního prostředí a rozvoji nepříjemného zánětu provázeného svěděním, pálením a produkcí výtoku.

Spouštěcích mechanismů k rozvoji zánětu je vícero. Jako nejčastější jsou uváděny následující:
- nechráněný pohlavní styk s novým partnerem;
- nákaza v bazénu nebo přírodním koupališti;
- výkyvy hormonů v důsledku těhotenství, užívání antikoncepce;
- narušená poševní rovnováha po léčbě antibiotiky
- únava, nevyspání a špatná životospráva;
- stres;
- neléčená cukrovka;
- prochladnutí (někdy stačí nechat na sobě uschnout mokré plavky);
- nevhodné oblečení, díky kterému se žena na intimních místech snadno zapaří;

Léčba

Jako první volba se nejčastěji využívají přímo léky proti kvasinkovým nebo bakteriálním infekcím – antimykotika nebo antibiotika. Léčba vede relativně rychle k vymizení akutních příznaků. Použitá léčiva však likvidují všechny mikroorganismy včetně přátelských laktobacilů. Často tak dojde k vymícení i přirozené mikroflóry. Pokud po dokončení terapie nedojde rychle k obnově přirozeného poševního mikrobiálního osídlení, hrozí reálné riziko opakování nepříjemného zánětu.

Z tohoto důvodu je vhodné již v průběhu vlastní léčby doplňovat chybějící laktobacily a kyselinu mléčnou zcela přirozenou cestou – prostřednictvím intimních vložek Intimea. Vložky Intimea jsou jakousi živou zásobárnou látek, které tělo potřebuje pro udržení fyziologické rovnováhy na intimních partiích.

Obnova přirozeného poševního prostředí jako prevence opakování zánětu

Nejdůležitějším krokem v prevenci opakování zánětu je obnova populace laktobacilů v pochvě ihned po skončení léčby poševního zánětu.

Jednou z možností, jak doplnit tělu přátelské laktobacily je užití probiotik perorální cestou. Například užitím přípravku ProbioLact tobolky, který obsahuje 10 miliard přátelských bakterií v doporučené denní dávce.

Podpůrně lze použít nejrůznější přípravky intimní hygieny, ubrousky nebo mýdla.

Nejúčinnější je aplikace laktobacilů přímo do pochvy.

Laktobacily lze aplikovat ve formě čípku. V období menstruace, která je z hlediska vzniku zánětu nejrizikovějším obdobím, je ovšem aplikace čípku neúčinná. Dochází k jeho vyplavování. Ženy také uvádí, že zavádění čípku či tampónu je v průběhu vaginální infekce velmi bolestivý a nepříjemný úkon.

Další možností, jak vpravit laktobacily do pochvy i v průběhu menstruace je vložka Intimea. Vložka Intimea obsahuje laktobacily a kyselinou mléčnou, která napomáhá obnovit přirozené poševní prostředí.

Vložky Intimea lze doporučit zejména ženám, trpícími opakovanými vaginálními záněty. Ale nejen jim. Vložky Intimea jsou navrženy jako moderní hygienický prostředek všech žen v období menstruace i mimo ni. Tomu odpovídá i jejich příznivá prodejní cena.

NOVINKA Vložky s probiotiky a kyselinou mléčnou

Vložky s laktobacily INTIMEA jsou revoluční novinkou na českém trhu. obrázek

Vložky Intimea obsahují laktobacily, které dominují mikrobiálnímu prostředí zdravé pochvy. Tyto přátelské bakterie brání růstu jiných mikroorganismů a produkují kyselinu mléčnou. Kyselina mléčná pak v pochvě udržuje mírně kyselé prostředí, které zabraňuje množení nepřátelských mikroorganismů, kvasinek a některých bakterií.

Jsou tak důležitou prevencí vaginálních zánětů. U již propuknutého zánětu jsou prostředkem, jak do pochvy vpravit přátelské laktobacily. Ty jsou nezbytné pro obnovu přirozené poševní mikroflóry, která je po předchozí léčbě většinou značně poškozena.

Pro koho jsou vložky určené:
• Pro zdravé ženy jako vhodná forma prevence.
• Pro zdravé ženy jako moderní součást intimní hygieny při menstruaci.
• Pro ženy, které trpí příležitostnými vaginálními záněty.
• Pro ženy, které trpí opakovanými vaginálními záněty.
• Pro ženy, které mají problémy s opruzeninami, zarudnutím intimních partií apod.
• Pro ženy s lehkou inkontinencí. Vložky Intimea mají vynikající savost a díky laktobacilům a kyselině mléčné snižují riziko lokálního zarudnutí, opruzenin apd.

Vložky Intimea s laktobacily a kyselinou mléčnou jsou určené k pravidelnému použití!

Vložky Intimea jsou nabízeny pouze v lékárnách za bezkonkurenční cenu do 65Kč/9ks.

Žádejte ve své lékárně.

productimage